2020.06.15 godz. 13:23 Kęty, Małopolskie

Mój problem to wykroczenie z artykułu 87 1. W godzinie około północy. Bez natężenia ruchu. Alkohol w wydychanym powietrzu 0.14 po 25 minutach wyszło mi 0.12

Wyjaśnienie sytuacji

I moje pytanie główne to co mi grozi za to. Jestem osobą nigdy nje karalna. Wiele razy byłam zatrzymywana na trzeźwość i nigdy mi nic nie wyszło. Nigdy nie miałam żadnego mandatu. I jak mogę się bronić jakimi argumentami. Zależy mi najbardziej oczywiście na odzyskaniu prawojazdow. Prawojazdy też są mi potrzebne do pracy. Bo nje mam innej możliwości dojazdu. A jestem głównym zywicielem można powiedzieć. Bo meza wypłata idzie w 90 % na pożyczkę za zaciagnieta. A gdy ja stracę pracę możemy zostać w pewnej części bez środków do życia. I jaki czas tak w przybliżeniu mogę czekać na taka rozprawe

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2020 14:19

Dzień dobry, za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu grozi Pani kara grzywny bądź aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 mies. do 3 lat. Sąd może wziąć pod uwagę przedstawione okoliczności zdarzenia oraz Pani sytuację materialną i zastosować nadzwyczajne złagodzenie karny poprzez np. odstąpienie od wymierzenia środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, dzięki temu zatrzymałaby Pani prawo jazdy. Powyższe okoliczności musi Pani jednak przedstawić w sądzie. Czas oczekiwania na rozprawę niestety jest trudny do oceny. Pozdrawiam serdecznie.