2022.01.04 godz. 21:58 Susz, Warmińsko-mazurskie

Splata siosrtry

Wyjaśnienie sytuacji

Moj tata juz nie zyje jest mama i mieszka w naszym domu jedna z corek czyli moja suostra zalozyla sprawe o podzial majatku i splate . Zgodzilismy sie na splate ja i brat splacamy ale siostra druga i mama noe placa jej nawet jak podała ich do komornika . Dziś do mnie zadzwoniła i powiedziała że jeśli tamci nie opłacają jej to ja będę spłacać za nich czy jest to możliwe proszę o rade

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sty 2022 07:46

Dzień dobry! W opisanej sprawie wiele zależy od tego, jak obowiązek spłaty został opisany w postanowieniu sądu (ew. ugodzie lub innym porozumieniu w sprawie spłaty) - jeśli zobowiązanie do spłaty jest solidarne to wierzyciel (siostra, która może domagać się spłaty) może kierować swoje roszczenie zarówno do wszystkich zobowiązanych, do części lub nawet do jednej osoby - według swojego wyboru.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)