2022.01.07 godz. 14:48 Sosnowiec, Śląskie

Opieka nad siostra

Wyjaśnienie sytuacji

Moja 12latnia siostra chciała by zostać u mnie. Mama chce wyjechać na drugi koniec Polski. Siostra jest ze mną związana. Ojciec siostry ma zakaz zbliżania i ograniczone prawa do niej że względu na znęcanie psychiczne i fizyczne. Mama ma jeszcze 2 córki które bardziej ja interesują jak 12latka która się nie interesuje. Czy aby mogła zostać że mną muszę iść do notariusza czy wystarczy dobrowolne podpisanie zgody. Stać mnie na utrzymanie siostry bez pieniędzy od matki.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sty 2022 15:51

Konieczna jest wizyta u notariusza albo ustanowienie opiekuna prawnego prze sąd.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)