2021.07.05 godz. 00:43 Płock, Mazowieckie

Czy mogę otrzymać spadek po babci?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja babcia miała dwójkę dzieci. Moje tatę i moja ciotkę. Tata zmarł 3lata po śmierci babci i pozostawił trójkę dzieci. Mnie i moje dwie siostry. Babcia napisała testament w którym przepisuje spadek tylko na swoją wnuczkę, córkę mojej ciotki. Testament został obalony i spadek otrzymala tylko córka babci, czyli moja ciotka. Czy mi i moim siostrom rowniez należy się jakaś część spadku po tacie ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2021 13:23

Dzień dobry, jeżeli został "obalony" to albo był kolejny testament na Pani ciotkę albo powinno być dziedziczenie ustawowe i Pani jako spadkobierczyni po ojcu wraz z rodzeństwem powinna nabyć spadek. Jeżeli był kolejny testament na ciotkę służy Pani roszczenie o zachowek, pod warunkiem, ze od śmierci babci nie minęło 5 lat. pozdrawiam