2024.05.27 godz. 17:52 Poznań, Wielkopolskie

Czy dziedzicze spadek po zmarlej babci?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja babcia (wdowa) zmarla i zostawila dlugi. Moja mama i jedna jej siostra odrzucily spadek, natomiast druga ciocia i wujek nie zrzekli sie prawa do spadku. Moje pytanie jest takie, czy jesli ja sie nie zrzeklam spadku bo babci to dziedzicze go na rowni z wujem i ciocia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Czerniak

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sie 2024 21:09

Dzień dobry, jeżeli nie odrzuci Pan spadku po babci, to owszem dziedziczy Pani na równi razem z wujem i ciocią. Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza pozwoli ograniczyć odpowiedzialność za długi do wysokości stanu czynnego spadku, czyli majątku, który po sobie pozostawiła babcia. adw. Maciej Czerniak https://www.facebook.com/adwokat.czerniak