2024.01.30 godz. 15:10 Lublin, Lubelskie

Co powinien zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja była partnerka chciała mi ograniczyć prawa do dziecka, ale sąd postanowił ograniczyć co do dowiadywania się o istotnych sprawach dziecka. Ex partnerka zablokowała mnie na portalach społecznościowych, na telefonie, zmieniła adres zamieszkania.. nie wiem co mam zrobić, jak się dowiedzieć gdzie jest moje dziecko? Nie widziałem jej tyle lat mimo postanowienia sądu, że mogę się z nią widywać ex partnerka w ogóle nie daje znaku życia. Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2024 16:42

O ile sąd ustanowił kontakty z dzieckiem, proszę wnieść do sądu o zagrożenie matce karą grzywny za niewykonywanie kontaktów. Jeśli nie ustalono kontaktów, konieczny będzie wniosek o ustalenie kontaktów. Co do miejsca zamieszkania - urząd gminy wykazując interes prawny (np postanowienie o ustaleniu kontaktów z dzieckiem). Jeśli potrzebuje Pana pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl