2020.03.27 godz. 10:24 Pieszyce, Dolnośląskie

Moja była żona chce abym dziecko na parę dni zabrał do siebie a jest kwarantanna co mam zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

, co mam zrobić jeśli moja była żona chcesz żebym dziecko zabrał na parę dni do siebie jeżeli jest kwarantanna Odpowiedziałem jej że nie ponieważ jestem z innego powiatu A u mnie w powiecie wczoraj przedwczoraj wykryto pierwszy przypadek koronawirusa odpowiedziała że się dzieckiem nie zajmuje i chce mnie podać do sądu co mam zrobić w takiej sytuacji proszę o odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Mar 2020 18:32

W zasadzie należy odróżnić dwie sytuacje, kiedy jesteśmy na kwarantannie oraz sytuację, gdy nie jesteśmy formalnie na kwarantannie ale zostajemy w domu. Kwarantanna jest wtedy gdy np. istnieje ryzyko choroby u danej osoby, gdyż np. wróciła z Włoch lub miała kontakt z osobą zarażoną. Natomiast w innym przypadku to jest jedynie zostanie w domu dla dobra siebie, aby się nie zarazić. Pytanie czy sam osobiście jest Pan na kwarantannie? Jeżeli nie to raczej trudno tłumaczyć się przed żoną, że jest kwarantanna, bo Pan na niej nie przebywa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)