2023.01.16 godz. 10:25 Łódź, Łódzkie

Spadek / zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Moja ciotka ( siostra mojej mamy ) niedługo niestety umrze, posiada ona mieszkania ,które dostala w spadku bo zmarłym mezu . Mąż Ciotki już nie żyje tak samo jak jedyny syn . Czy z tego tytułu mam prawo do dziedziczenia. Testamentu nie ma spisanego. Bliska rodzina jest jeszcze szwagier Cioci. Kto w jakiej części by dziedziczył.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2023 09:49

Jeśli zmarły syn Ciotki posiadał dzieci, to one w pierwszej kolejności będą powołane do spadku. Jeśli brak, to z opisu wynika, że żyje rodzeństwo, które utworzy grono spadkobierców