2022.01.28 godz. 11:25 Wodzisław Śląski, Śląskie

Prawo do opieki

Wyjaśnienie sytuacji

Moja corka (7lat) zadecydowala ze chce mieszkac z ojcem. Wczesniej mieszkala ze mna i moim partnerem. Rozwod z jej ojcem wzielismy w 2016r. Niestety moi rodzice razem z nim wspolpracują. W takiej sytaucji nie decyduję o niej, ona sama nie szuka ze mna kontaktu. W zwiazku z tym chcialam zapytac czy mogę napisac jakies oswiadczenie, albo cokolwiek zeby oddac pelne prawo do decyzji ojcu, zeby nie ponosic za nią odpowiedzialnosci prawnej ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2022 12:38

Nie istnieje prawna możliwość spisania takiego oświadczenia, trzeba wystąpić do sądu o pozbawienie władzy rodzicielskiej.

Zmodyfikowano dnia: 28 Sty 2022 12:38
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)