2021.06.21 godz. 20:01 Nowy Sącz, Małopolskie

Danie nazwiska dziecku

Wyjaśnienie sytuacji

Moja dziewczyna ma dziecko z innym chciał bym dać dziecku swoje nazwisko ale ojciec dziecka jest wpisany w papierach ale dziecko ma nazwisko matki

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 21:29

Zgoda ojca dziecka, pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca, zgodą sądu opiekuńczego na zmianę nazwiska dziecka ew. Po ślubie przysposobienie. Każda opcja daje szansę na pozytywny rezultat.