2024.01.31 godz. 16:52 Zbąszyń, Wielkopolskie

Nękanie przez byłego partnera

Wyjaśnienie sytuacji

Moją dziewczynę nęka były partner. Wysyła jej wiadomości mimo iż, wielokrotnie od bardzo długiego czasu komunikowała mu że nie chce mieć z nim nic wspólnego. Moja dziewczyna posiada u siebie w mieszkaniu torbę do niego należącą oraz pierścionki, które jej dał. Zażądał on zwrotu tego wszystkiego. Jeden pierścionek dziewczyna oddała, drugi trzyma jeszcze gdzieś w szafce. Czy musi mu oddać te pierścionki, torbę chce odesłać, ale on się nie chce zgodzić na pokrycie kosztu dostawcy i chce do niej przyjechać po to, żeby "jeszcze raz jej spojrzeć w oczy". Czy to może być kwalifikowane jako nękanie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 21:31

Dzień dobry, takie zachowanie może wyczerpywać znamiona przestępstwa stalkingu, określonego w kodeksie karnym. W przypadku poczucia zagrożenia można się skontaktować z organami ścigania. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)