2021.07.21 godz. 09:27 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mam prawa do lokalu

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mam, która zmarła x lat temu była właścicielem lokalu. W tamtym czasie byłam osobą niepełnoletnią i opiekę nade mną sprawował mój ojciec, z którym nie mam dobrych stosunków. Nie jestem zameldowana ani nie mieszkam w rodzinnym domu. Chciałabym uzyskać informację w jaki sposób mogę sprawdzić czy jestem wpisana do księgi wieczystej i czy mam jakiekolwiek prawa do lokalu nie angażując w tę sprawę swojego ojca. Czy jest szansa na uzyskanie informacji z księgi wieczystej i na jakiej argumentacji? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lip 2021 22:38

Dzień dobry, jako córka dziedziczy Pani po matce. Powinna Pani ustalić czy było prowadzone postępowanie spadkowe po mamie, a jeśli tak, to czy był przeprowadzony dział spadku. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)