2022.01.25 godz. 14:09 Stalowa Wola, Podkarpackie

Darowizna

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama chce przepisać na mnie mieszkanie w ramach darowizny. Ja jestem po rozwodzie mam 12 letnia córkę. Ojciec pozbawiony jest władzy rodzicielskiej I nie utrzymuje kontaktu. Czy ona w razie mojej śmierci ma jakieś prawa do córki czy mieszkania? Czy w przypadku śmierci córki I mojej np. Wypadek on ma prawa do mojego mieszkania ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2022 08:32

Dzień dobry, co do mieszkania, to były mąż nie będzie miał do niego żadnych praw (spadek może przypaść w udziale jedynie aktualnego małżonkowi). Co do córki, to o przyznaniu władzy rodzicielskiej nad nią decydowałby sąd rodzinny. Mając na uwadze, że ojciec został wcześniej pozbawiony takiej władzy oraz nie utrzymuje z nią kontaktu, sąd mógłby powierzyć opiekę nad córką innej osobie. Pozdrawiam