2023.07.16 godz. 13:00 Gdynia, Pomorskie

Odrzucenie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama po udarze jest sparaliżowana i bez świadomości. Jej mąż nie żyje, ma dwie córki. Z krewnych jest jeszcze jej mama i brat. Moja mama posiada mieszkanie. Nie ma oszczędności i wartościowych ruchomości. Z siostrą zawarłyśmy ustną umowę, że siostra zajmie się opieką nad mamą (w tym pełnomocnictwo), w zamian ja zrezygnuję z praw do mieszkania i siostra odziedziczy je w całości. Czy wystarczy, że odrzucę spadek, żeby mieszkanie przeszło na siostrę? Czy w przypadku odrzucenia przeze mnie spadku siostra będzie jedyną dziedziczącą, czy na moje miejsce wejdą inni krewni? Nie mam męża i dzieci

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2023 09:46

Jeśli w dacie śmierci mamy nie będzie Pani w ciąży ani nie będzie miała Pani dzieci, następnie odrzuci Pani spadek, nie ma Pani rodzeństwa (poza siostrą) a mama jest wdową, jedynym spadkobiercą będzie Pani siostra.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)