2022.05.27 godz. 13:19 Kraków, Małopolskie

Zachówek

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama przepisała mieszkanie mojej siostrze . Umowa darowizny . Czy po śmierci mamy mogę starać się o zachówek

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2022 16:48

Tak. Po śmierci mamy będzie Panu/Pani przysługiwał zachowek, o ile była to umowa darowizny a mama Pana /Pani skutecznie nie wydziedziczy. pozdrawiam adw. Marta Rozwadowska - Kucka
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)