2022.02.11 godz. 14:54 Radzymin, Mazowieckie

Wniosek o nabycie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama zmarła w 1988 roku. Zostawiła po sobie córkę Iwonę- mnie. Mama nie napisała testamentu. Jakimś "cudem" cały majątek zabrała sobie babcia. Ja byłam wtedy nieletnia od1988 nie dostałam ani grosza ze spadku Następnie babcia też zmarła, nie zostawiając testamentu. Cały majątek dostał jej syn Paweł (brat zmarłej w 1988). Teraz nie żyją wszyscy. Jedynym spadkobiercą ustawowym zostałam ja Jednak Paweł (wujek) napisał testament na swojego kolegę. Co mogę zrobić, żeby majątek po mojej mamie i babci nie poszedł cały w obce ręce?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2022 15:16

W przedstawionej sytuacji należy prawnie uregulować sprawy spadkowe po zmarłej babci, synu babci i Pani mamie.

Zmodyfikowano dnia: 11 Lut 2022 15:18