2020.02.25 godz. 19:41 Mława, Mazowieckie

Spadek po mamie

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama zmarła w wypadku prawie 4 lata temu. Z ojcem mam bardzo kiepski kontakt mieszkanie w którym żyła mama ja i siostra jest ojca ale mama utrzymywała rodzinę dom czy coś mi się należy z tego domu? Również mama miała oszczędności które ojciec chyba wydał czy one też mi się należą i jak je odzyskać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Maj 2020 00:22

Szanowna Pani, aby można było zweryfikować co wchodziło w skład spadku po Pani mamie, warto zacząć od sprawy o stwierdzenie nabycia spadku. Po uzyskaniu odpowiedniego postanowienia Sądu można przystąpić do poszukiwania majątku spadkowego, a jeśli jeden ze spadkobierców dokonał rozporządzenia częścią spadku, można to sprawdzić i doprowadzić do rozliczenia z tego tytułu. Jeśli chciałaby Pani uzyskać pomoc w niniejszej sprawie zapraszam do kontaktu telefonicznego - 721 888 649 Adwokat Paweł Szybko
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)