2022.07.27 godz. 11:29 Szymbark, Pomorskie

Czy mogę starać się o mieszkanie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja matka kupiła mieszkanie potem wyszła za mąż i gdy umarła okazało się że zapisała to mieszkanie mężowi a mojemu ojczymowi On po śmierci matki się ponownie ożenił Nie miał dzieci Niedawno zmarł Czy ja jako dziecko mojej matki mam jakieś prawa do tego mieszkania po śmierci ojczyma?Czy pojdzie ono w obce ręce Ponoć w zapisie było napisane że ojczym może tam mieszkać do swojej śmierci Niestety nie mam pojęcia gdzie mg zobaczyć testament matki i czy tak faktycznie było bo od jej śmierci minęło kilkanaście lat a z ojczymem nie było kontaktu bo on nie chciał go mieć

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2022 18:44

Należy ustalić, czy toczyło się postępowanie spadkowe po matce - to ustali Pani w sądzie. Myślę jednak, że takiego postępowania nie było, bo byłaby Pani jego uczestnikiem. Jak przeprowadzi Pani sprawę spadkową po mamie, będzie mogła Pani próbować dowiedzieć się w księgach wieczystych co stało się z mieszkaniem. Może mama zrobiła ojczymowi darowiźnie?