2023.04.18 godz. 18:21 Częstochowa, Śląskie

Czy mam zapłacić?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja nieletnia córka obrzucała kamieniami samochód Policji. Sprawa była w sądzie. Wyrok jak się nie mylę (koszty przejmuje skarb panstwa) i bez odpowiedzialności karnej nieletniej corki. Żadnej informacji że rodzice muszą coś płacić. Po pół roku lub więcej dostałem z Policji papier że mam zapłacić za szkodę wyrządzoną przez córkę. Która została naprawiona przez komendę. Co powinienem zrobić jak nawet faktury nie dostalem za naprawę. Płacić czy iść do sądu? Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Kwi 2023 11:52

Orzeczenie w sprawie o przestępstwo (nieletniej) może mieć wpływ na roszczenie cywilne, ale nie musi. Pytanie, co konkretnie wynika z uzasadnienia orzeczenia w sprawie karnej i czy można wykorzystać je w psotępowaniu cywilnym. Opis sprawy jest zbyt lakoniczny. Zapraszam do kontaktu w wiadomości email: slawomir.suski@adwokatura.pl