2022.04.11 godz. 17:08 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Pożyczka dla partnera na cele prywatne

Wyjaśnienie sytuacji

Moja partnerka pożyczała dość duże środki na własne potrzeby. Studia, transport, kursy językowe, wizyty u lekarzy, kupno komputera, ponadto przelewałem jej pieniądze na spłatę jej dotychczasowych długów. Z uwagi na to, że ok. pół roku temu dostała pracę, posiada ona środki aby oddać mi pożyczkę. Grozi mi, że nie odda mi żadnych pieniędzy i nic mi nie musi oddawać. Mówimy o kwocie minimum 75 tys. zł na przestrzeni 3,5 roku. Ok 105.tys. zł wraz z innymi przelewami. Mieszkamy i pracujemu w Norwegii a nasze zarobki są zbliżone. Czy jestem w stanie odzyskać jakiekolwiek pieniędze na drodze sądowej?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Kwi 2022 13:40

Może Pan dochodzić odzyskania pieniędzy na drodze sądowej. Jeżeli ma Pan udokumentowane przelewy oraz inne dokumenty (np. korespondencję) dotyczącą udzielanych pożyczek, to jest Pan w stanie udowodnić swoje roszczenia w sądzie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)