2021.03.25 godz. 11:15 Warszawa, Mazowieckie

Jak mogę pomóc.

Wyjaśnienie sytuacji

Moja siostra jest uzależniona od alkoholu. Przez co ma. Ograniczone prawa rodzidzielskie. Oraz osadzone alimenty których nie płaciła ze względu na swoje uzależnienie nie pracowała i nie pracuje. Jest zadłużona na 50 tys. Policja kazała się jej z nią skontaktować. Nie wiem jak jej pomóc czy musi się zgłosić i czy jest szansa aby nie poszła do więzienia.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Mar 2021 12:01

Dzień dobry! W mojej ocenie w pierwszej kolejności warto podjąć działania zmierzające do nakłonienia siostry do pójścia na terapię/konsultację z psychologiem/leczenie odwykowe, w sprawie możliwe jest wnioskowanie o skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe ale tutaj musiałbym poznać więcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia i zachowania osoby, której ma dotyczy wniosek. Przy takiej skali zadłużenia alimentacyjnego istnieje także prawdopodobieństwo wszczęcia postępowania karnego w związku z przestępstwem niealimentacji, jednak pomoc w spłacie tego obciążenia bez odpowiedniej terapii c.d.n.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)