2022.02.25 godz. 18:41 Leszno, Wielkopolskie

Zajęcie komornicze w ciąży.

Wyjaśnienie sytuacji

Moja sytuacja wygląda następująco, mam komornika, który co miesiąc pobiera mi około 700 zł z świadczenia chorobowego w ciąży. Mam 22 lata i zerowy podatek. Zawsze zarabialam najniższa krajowa. Czy to zgodne z prawem? Ani razu nie dostałam najniższego wynagrodzenia odkąd płaci mi ZUS, przeważnie 1400 innym razem 1500, a w Nowym roku odkąd najniższa poszła w górę dostaje około 1600, w lutym 1900 zł, nigdy nie była to najniższa krajowa. Czy mogę coś z tym zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2022 10:28

Być może pracodawca nie przekazał do ZUS informacji o Pani ciąży, w takiej sytuacji przebywanie na zwolnieniu lekarskim uprawnia do zasiłku w wysokości 80% wynagrodzenia. Ponadto komornik może zająć 25% Pani zasiłku chorobowego.

Zmodyfikowano dnia: 07 Kwi 2022 10:31