2022.06.16 godz. 10:39 Poznań, Wielkopolskie

Zniesławienie

Wyjaśnienie sytuacji

moja sytuacja wygląda tak,że pracowałam jako pośrednik nieruchomości, czyli nie miałam podstawowej płacy, a więc w ostatnich miesiącach w ogóle nie zarabiałam, przez co skończyłam na antydepresantach. Po opisaniu całej sytuacji szefowej, która mimo wszystko nie chciała mi dać rozwiązania umowy za porozumieniem stron,po wyrzutach itd dała mi je (znaczy nadal na to czekam), ale od razu po naszej rozmowie (która mam zapisaną), napisała oczerniający mnie post na Facebooku (nie ma tam mojego nazwiska,ale przecież znajomi z pracy chociażby domyślają się, że chodzi o mnie), czy mogę coś z tym zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2022 12:03

Dzień dobry, w mojej ocenie doszło zarówno do zniesławienia, czyli przestępstwa opisanego w art. 212 kk jak również naruszenie dóbr osobistych opisane w art. 24 kc. Może Pani zatem dochodzić swoich praw zarówno na drodze karnej jak i cywilnej. Jeżeli treść wpisu da się przypisać do Pani osoby to sam fakt, iż nie jest tam Pani wymieniona z nazwiska nie stanowi przeszkody. Jednak wiele (a tak naprawdę wszystko) od tego jaka konkretnie była treść tego posta i czy można przypisać mu przesłanki powyższych czynów.