2023.02.13 godz. 13:04 Lublin, Lubelskie

Umowa o współpracę B2B

Wyjaśnienie sytuacji

Moja umowa B2B ze zleceniodawcą zawarta na czas nieokreślony odnosi sie w swojej treści do okresu wypowiedzenia ale w żadnym paragrafie tego terminu nie podaje. Umowa zawarta w dniu 12 listopada 2022 roku. Jak zatem i w jakim terminie mogę taką umowę wypowiedzieć?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2023 09:38

Dzień dobry, dla takich umów znajdują zastosowanie przepisu o zleceniu. Możliwość wypowiedzenia zlecenia i umowy o świadczenie usług może nastąpić w każdym czasie, co wynika z art. 746 § 1 K.c., jednak strony mają możliwość indywidualnego ustalenia terminu wypowiedzenia zlecenia. W takiej sytuacji nie ma związania terminem wypowiedzenia. Proszę zwrócić uwagę na zapis 746 § 2 K.c Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)