2020.10.01 godz. 10:30 Warszawa, Mazowieckie

Oddanie kaucji

Wyjaśnienie sytuacji

Moja umowa kończy się dziś, w umowie mam ze musze znaleść kogos na swoj pokoj aby odzyskać kaucje i tak sie stało na moje miejsxe przychodzi dziewczyna, tylko znalazła ją inna współlokatorka ktorej pokoj miałam wziac ja jednak było to tylko pytanie, rozmyslilam sie nie podpisałyśmy zadnej umowy na tej podstawie. Właścicielka nie chce oddac mi kaucji bo uznała ze słownie dogadaliśmy sie ze wezmę drugi pokoj i musze teraz znaleść kogos na swoje miejsce do innego pokoju. Czy umowa słowna przewyższa umowe pisemna? Dodam ze umowa słowna nie była zawarta jasno nie przedstawiła mi jej zasad.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Paź 2020 12:53

Dzień dobry, kaucja ma na celu zabezpieczenie roszczeń wynajmującego mieszkanie, z tytułu niezapłaconego czynszu czy jakichkolwiek szkód wyrządzonych przez lokatora. Wynajmujący może przeznaczyć kaucję również na pokrycie opłat od niego niezależnych np. opłat za prąd. Niezasadne jest zatrzymywanie kaucji z innych przyczyn. Pozdrawiam serdecznie.