2024.07.03 godz. 17:09 Racibórz, Śląskie

Spadek po rodzicach pieniądze

Wyjaśnienie sytuacji

moja zmarła mama posiadała na rachunku bankowym środki finansowe ale nie wiem ile. Moja siostra była upoważniona do konta mamy. Czy przy sprawie o ustalenie spadku można żądać od siostry wyciągu bankowego ile faktycznie mama miała pieniędzy na koncie aby rozdzielić je na wszystkie dzieci? Zaznaczam, że nie było testamentu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2024 11:22

Gdy będzie prowadzone postępowanie w sprawie działu spadku (albo razem z postępowaniem o stwierdzenie nabycia spadku, albo po nim), to można złożyć wniosek dowodowy, aby sąd wystąpił do banku o informację - jaki był stan rachunku bankowego Mamy w chwili otwarcia spadku (chwila zgonu). Z wyrazami szacunku