2019.11.14 godz. 23:28 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czynności seksualne.

Wyjaśnienie sytuacji

Moja znajoma jest przekonana, że była nagrywana podstępem przez mężczyznę przygodnie poznanego przez internet. Czy jeżeli potwierdzi się to, że została nagrana a nie zostało to upublicznione czy jest to przestępstwo czy nie. Czy w tym przypadku odwołujemy się tylko i wyłącznie do art.191a. KK Czy jest możliwość postawienia innych zarzutów i jakie ma prawa.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Karolina Wyspiańska

Opole, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lis 2019 18:07

Do dokonania przestępstwa wystarczy już sam fakt nagrywania podstępem. Oprócz odpowiedzialności z art.191a kk znajoma może również domagać się zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych z art. 23 kc.