2023.11.07 godz. 09:15 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Rozwód i opieja nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Moja żona pochodzi z Ukrainy dogadaliśmy się że złożymy dokumenty rozwodowe po uzyskaniu przez nią karty na pobyt stały. Mieszkamy razem I wychowujemy córkę. Żona mnie szantażuje ze ograniczy mi z nią kontakt do minimum lub wcale. Wczoraj kolega wysłał mi link na którym moja żona ogłasza się na portalu randkowym być może dochodzi do zdrady małżeńskiej ponieważ często jej nie ma w domu i nie musi mi się tłumaczyć gdzie się wybiera. Czy mogę się jakoś ubiegać aby córka została w kraju gdyby żona postanowiła wyjechać? Jakie mam szansę na rozwód z jej winy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 09:37

Jeśli ewentualna zdrada miała miejsce już po trwałym rozkładzie pożycia małżeńskiego, nie będzie stanowiła podstawy do orzeczenia winy. Być może istnieją inne okoliczności sprzed porozumienia o rozwodzie. Co do dziecka - oczywiście możliwe jest wskazanie, że wyjazd poza granice Kraju z dzieckiem może nastąpić wyłącznie za zgodą obojga rodziców. Zapraszam do kontaktu e-mail w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)