2021.03.22 godz. 13:48 Gliwice, Śląskie

Moje dziecko i nowa partnerka jeszcze męża

Wyjaśnienie sytuacji

RAZEM Z AKTUALNIE JESZCZE Z MĘŻEM BIERZEMY ROZWÓD. MĄŻ POZNAL KOGOŚ. BARDZO SZYBKO PRZEDSTAWIŁ NOWA PARTNERKĘ NASZEJ CÓRCE KTÓRA W KWIETNIU SKOŃCZY 9 LAT. MOJE PYTANIE CZY MOGĘ ZAKAZAĆ DO KOŃCA ROZPRAWY ŻEBY MOJE DZIECKO NIE WIDYWALO SIĘ Z NOWA PARTNERKA MOJEGO MEZA DLA JEJ KONFORTU PSYCHICZNEGO. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Mar 2021 21:56

Nie, nie ma prawnych podstaw do ustanowienia takiego zakazu. Chyba że dziecko przebywa na co dzień z Panią i wniesie Pani do Sądu o ustalenie kontaktów(w formie zabezpieczenia na czas trwania procesu) przez ojca wyłącznie w Pani miejscu zamieszkania. Wtedy nie ma Pani obowiązku wpuszczać partnerki męża, gdyż to on ma ustalone kontakty a nie ona.