2024.10.14 godz. 16:50 Karnice, Dolnośląskie

Czy dyrekcja żłobka ma rację.?

Wyjaśnienie sytuacji

Moje dziecko uczęszczało do żłobka w związku z nagła wyprowadzką żłobek dostał wypowiedzenie umowy o świadczenie opieki nad moim dzieckiem 19 września. W umowie jest tylko wzmianka, że obowiązuje 1- miesięczny okres wypowiedzenia. Teraz żłobek informuje mnie że obowiązuje mnie 1 miesięczny okres wypowiedzenia ale kalendarzowy miesiąc. Pytanie polega na tym czy tak mogą czy skoro jest tylko wpis o 1 miesięcznym okresie wypowiedzenia w umowie to obowiązuje od 19 września do 19 października ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Krause

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2024 15:07

Dzień dobry. Aby to rozstrzygnąć musiałabym zobaczyć dokładny zapis w umowie. Zazwyczaj jest to 1 miesięczny okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca - co oznacza, że jeżeli do wypowiedzenia doszło 19 września to umowa obowiązuje do 30 października danego roku. www.annakrause.com.pl