2024.01.19 godz. 17:33 Warszawa, Mazowieckie

Moje pytanie :czy powinna być uznana podwyższona wartość nieruchomości skoro na początku sprawy kwota była inna?Jaką kwotę będę musiała spłacić za swoją część?

Wyjaśnienie sytuacji

Była odziedziczna nieruchomość z działką i jest teraz sprawa o zniesienie współwłasności i spłatę 1 z 4 współwłaścicieli. Obecnie po 4 latach i podzieleniu nieruchomości 3z4 współwł. ma swój wydzielony lokal w tej nieruchomości. Wartość nieruchomości na początku wyceniona na 390 tys., a po 4 latach podwyższono wartość do 519tys. Są trzy lokale i 3 współwłaścicieli korzysta z nieruchomości. 4 z nich żąda spłaty. Lokale: 1.(mój) 168tys., 2. 241 tys., 3. 109tys. Każdy odziedziczył w wartości ułamkowej po 37/160, a jeden współwłaściciel 40/160(ten od 2 lokalu o wartości 241 tyś ). Pytanie powyżej

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2024 12:15

Dzień dobry, wartość nieruchomości określa się na dzień wyrokowania, oznacza to, że będzie Pani musiała spłacić współwłaściciela stosownie do jego udziału według aktualnej wartości nieruchomości. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)