2023.04.15 godz. 01:39 Piotrków Trybunalski, Łódzkie

Spłata rodzeństwa

Wyjaśnienie sytuacji

Mojej żonie było gospodarstwo przepisane przed ślubem. Ja jako mąż nie jestem dopisany do księgi wieczystej. A chodzi oto jak teściowie umram i rodzeństwo za żąda spłaty. Czy mnie co tam świetle prawa nic niemam tylko co dom wyremontowałem. Ja muszę spłacać mojej żony rodzeństwo.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Kwi 2023 16:45

Zapewne dochodzą zapłaty zachowku po zmarłej matce. Co do zasady mogą mieć prawo do zachowku, aczkolwiek zbyt mało okoliczności aby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Zaprawszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)