2021.05.05 godz. 20:49 Warszawa, Mazowieckie

Mojemu znajomemu zatrzymano prawo jazdy kat B, C i T gdyż miał w wydychanym powietrzu 0.24 prmila. Sąd przywrócił mu prawo jazdy kat c i t b zatrzymał na pół

Wyjaśnienie sytuacji

Zatrzymano prawo jazdy kat B bo pod wpływem alkoholu prowadził ten właśnie pojazd. Cofną pozostałe gdyż jest to kierowca zawodowy i kategorie te są mu niezbędne do pracy dzięki której może utrzymać rodzinę. Co mu grozi jeśli nie wyrobi nowego prawa jazdy z pominięciem kat B a będzie jeździl samochodem ciężarowym? Czy grożą mu jakieś konsekwencje?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Krycki

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2021 11:23

W opisanej sytuacji czyn stanowi jedynie wykroczenie z art 87 kw. Sąd w takiej sytuacji obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, jednakże jest możliwość na uniknięcie zakazu. Chętnie pomogę w sprawie. TEL: 512 976 090 e-mail: adwkrycki@gmail.com Pozdrawiam Adw. Bartosz Krycki