2022.08.01 godz. 18:36 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Molestowanie słowne przez przełożonego

Wyjaśnienie sytuacji

Przełożony i jednocześnie współpracownik wypisywał sprośne wiadomości np „cały czas mażę o twojej upie na moim jezyku” „pocałuj mnie w dupe” jestem zatrudniona na umowę na zlecenie poinformowałam o tej sprawie kierownika regionalnego niestety próbuje on sprawę zamieść pod dywan mam pytanie co moge dalej z tym zrobić dodam ze przez ta sytuacje straciłam prace ponieważ nie jestem w stanie pracować z ta osoba

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sie 2022 21:07

Dzień dobry. W mojej ocenie nie podlega najmniejszym wątpliwościom, że osoba ta dopuściła się wobec Pani molestowania seksualnego. Sam fakt, że była Pani zatrudniona na podstawie umowy zlecenia, nie wyklucza dochodzenia roszczeń przewidzianych z tego tytułu w Kodeksie Pracy, a więc ma Pani prawo domagać się odszkodowania. Co więcej, naruszone zostały Pani dobra osobiste opisane w art 24 k.c. Również z tego tytułu może Pani dochodzić swoich praw. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje mi się powództwo cywilne. Pozdrawiam i życzę powodzenia