2022.02.04 godz. 13:07 Wielopole, Podkarpackie

Mandat

Wyjaśnienie sytuacji

Mozesz popelnil wykroczenie 18 maja zeszlego roku a teraz policja go wzywa za to wykroczenie na podstawie monitoringu która jest dowód email w inner sprawie I chce go ukarac z art 94 która obowiozuje od 1 stycznia 2022r czy major do tego prawo I podstawe

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lut 2022 11:03

Art. 94 KW obowiązywał w dniu 18 maja 2021 r., więc jest podstawa do ukarania. Warto jednak zwrócić uwagę na wysokość grzywny - może zostać wymierzona maksymalnie w wysokości określonej przepisami obowiązującymi w dniu 18 maja 2021 r..
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)