2024.07.27 godz. 20:00 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Mozliwe ukrycie tresci testametu zmarlego dziadka przez osoby trzecie w rodzinie

Wyjaśnienie sytuacji

witam , ponad pol roku temu zmarl moj dziadek , jako ze przebywam a angli notariusz nie mial prawa otworzyc testamentu bez mojej fizycznej obecnosci. Sprawa trafila do sadu jak zostalem poinformowany przez wlasnego ojca, zostalem tez poinformowany iz otrzymam jakies papiery z sadu przed sprawa dlatego tez przekazalem swoj adres zamieszkania dla ojca , aby te informacje przekazal do sadu. Sprawa odbyla sie 22 lipca, 5 dni temu. Nie otrzymalem zadych informacji od sadu przed albo po sprawie , moja rodzina milczy na ten temat. Co moge zrobic aby byc w stanie przeczytac ostatnie slowa dziadka?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2024 16:01

Otrzyma Pan odpis postanowienia sądu w sprawie stwierdzenia nabycia spadku - o ile w ogóle był Pan uczestnikiem tego postępowania. Z opisu wynika, że nie jest Pan spadkobiercą ustawowym, a zatem wyłącznie treść testamentu mogłaby spowodować, że będzie Pan uczestnikiem postępowania (innymi słowy, gdyby został Pan powołany do spadku w testamencie).