2022.06.24 godz. 15:41 Gdańsk, Pomorskie

Pozyczylem pieniadze koledze

Wyjaśnienie sytuacji

Msm problem z kolega pozyczylem mu 10000 funtow spisalismy umowe po polsku ale w angli to nie bedzie problem ? Mam nagranie jak podpisuje dokument i pytanie czy da sie jakos odzyskac te pieniadze mial splacic do konca stycznia 2022 i dalej mowi za miesiac za miesiac...

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2022 22:31

Dzień dobry, to w jakiem języku została sporządzona umowa nie ma znaczenia, ważne że obie strony znając jej warunki złożyły zgodne oświadczenia woli, mowa jest więc wiążąca. Odzyskać pieniądze można oczywiście na drodze sądowej. Proponuje zacząć od wezwania do zapłaty na piśmie z wyznaczeniem odpowiedniego terminu i informacją o ewentualnym dochodzeniu należności w postępowaniu sądowym, kosztami jakie to wygeneruje (które oczywiście obciążą jego) i odsetkami za opóźnienie w płatności. Jest to jednak droga, która prawdopodobnie zakończy znajomość, więc decyzja należy już do Pana. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)