2022.11.02 godz. 07:50 Biała Podlaska, Lubelskie

Alimenty natychmiastowe

Wyjaśnienie sytuacji

Muszę złożyć pozew o alimenty na dziecko ur.26.11.2021 r. jestem jeszcze miesiac na urlopie macierzyńskim, poźniej wychowawczym. Ze względu na brak możliwości powrotu do pracy - praca 130 km od obecnego miejsca zamieszkania musze zostać z dzieckiem. Jak mogę złożyć wniosek o alimenty natychmiastowe a poźniej te  "zwykłe". Ojciec uchyla się od płacenia , nie jesteśmy małżeństwem.  Czy mogę liczyć również na alimenty na siebie?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lis 2022 11:17

Pozew składa się do sądu rejonowego. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatną pomocą w sporządzeniu takiego pisma, zapraszam do kontaktu.