2024.08.13 godz. 16:48 Warszawa, Mazowieckie

MYJKA NA STACJI BENZYNOWEJ WYRWAŁA CZĘŚĆ ZDERZAKA.

Wyjaśnienie sytuacji

N stacji benzynowej szczotki myjni wyrwały część zderzaka w moim samochodzie. Pracownik stacji napisał oświadczenie i zrobił zdjęcia samochodu w myjni. Kierownik stacji zgłosił na druku ubezpieczyciela szkodę. Ubezpieczyciel odmawia uznania odpowiedzialności twierdząc, iż szkoda nie mogła powstać na stacji. Stacja nie ma monitoringu. Czy stacja odpowiada z tytułu rękojmi za szkodę, bo z ubezpieczycielem to droga sądowa- odpowiedzialność deliktowa. BP dział obsługi klienta nadał numer sprawie w dniu zdarzenia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sie 2024 16:56

Skoro myjnia posiada ubezpieczyciela, to konieczny będzie pozew o zapłatę.