2023.08.15 godz. 16:27 Warszawa, Mazowieckie

Czy są podstawy do rozwodu

Wyjaśnienie sytuacji

Myślę że Mąż jest uzależniony od internetu i pornografii. Nie sypiamy że sobą od dawna, rozmawiamy głównie o sprawach domowych. Po kolejnym razie gdy go przyłapałam jak ogląda w nocy porno i się masturbuje stwierdziłam że mam dość. Problemem jest jednak to że mamy niepełnosprawne dziecko. Czy mogę wystąpić o rozwód, są podstawy?Nie wiem co robić

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2023 19:09

Aby sąd mógł zakończyć małżeństwo poprzez wydanie rozwodu muszą zostać spełnione odpowiednie przesłanki. Pierwszą jest trwały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego, który rozumiany jest jako definitywne zerwanie trzech więzi: emocjonalnej (przywiązanie, uczucia itd.), ekonomicznej (np. wspólne środki czy wydatki) oraz fizycznej. Ważne aby rozpad był trwały i zupełny, a więc nie mogą to być częściowe czy przejściowe problemy. Dodatkowo sąd nie orzeknie rozwodu, jeśli stoi to w sprzeczności z dobrem małoletniego dziecka. W Pani przypadku szczególnie druga przeslanka może być przeszkodą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)