2023.02.23 godz. 11:42 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Zakup na Allegro

Wyjaśnienie sytuacji

Na aukcji internetowej Allegro zakupiłam na fakturę mojej firmy sorter do liczenia pieniędzy. Średni czas liczenia podany na aukcji to ok. 600 monet na minutę. Okazało się, że maszyna w rzeczywistości liczy 90 monet na minutę. Sprzedający odmawia zwrotu urządzenia ponieważ został zakupiony przez firmę. Na zarzut podania błędnych parametrów polecił mi odesłać sorter na ekspertyzę producentowi. Czy jest to zgodne z prawem? Czy sklep nie powinien sam wyjaśnić tego z producentem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2023 17:51

dzień dobry, sprzedawca nie ma racji. Jeśli kupiła Pani sprzęt na jednoosobową działalność gospodarczą to ma Pani prawo zwrotu bez podania przyczyny. Jeśli jest Pani zainteresowana sporządzeniem odpłatnym pism zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl