2020.09.04 godz. 16:07 Warszawa, Mazowieckie

Odszkodowanie za zniszczone nagrobek.

Wyjaśnienie sytuacji

Na cmentarzu został zniszczony pomnik mojej babci przez pomnik który stał obok. Zniszczenia były na tyle poważne musiałam postawić nowy pomnik. Osoba odpowiedzialna za tamten pomnik najpierw uznała telefonicznie swoją winę a teraz miga się od poniesienia kosztów. Czy mogę wystąpić z powództwem cywilnym.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 15:11

jeżeli dysponuje Pani dowodem w postaci nagrania, na którym sprawca przyznaje się do zniszczenia pomnika, lub jakimkolwiek innym uzasadniającym roszczenie, to można dochodzić w sądzie swoich roszczeń.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)