2022.03.04 godz. 14:30 Pyzdry, Wielkopolskie

Znieważenie/zniesławienie w internecie

Wyjaśnienie sytuacji

Na grupie dot. spraw Apple na Facebooku rozpocząłem rozmowę z Moniką A.,stwierdziła ona ze konferencja Apple ja nie interesuje i powinni event przełożyć.Następnie trzykrotnie napisałem coś o treści „czemu mieli by przekładać, wojny są i będą, jak nie obchodzi cię konferencja Apple to pora opuścić grupę” itp, a owa pani za każdym razem odbijała to tym, żebym wróvił do czytania ze zrozumieniem itp. Zdenerwowany napisałem żeby sama poćwiczyla czytanie ze zrozumieniem albo zwiększyła dawkowanie leków na schizofrenie, a pani ta wysłała epismo do prokuratury. Przeprosiłem i usunąłem treści, przepraszałem również na pv i prosiłem o dogadanie się bez bawienia się w procesy, bez odpowiedzi. Mam 17 lat. Co mi grozi w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2022 14:55

Może Pan ponieść odpowiedzialność karną. Przy zniesławieniu lub znieważeniu z wykorzystaniem FB sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.