2020.08.20 godz. 12:15 Tarnów, Małopolskie

Na jakie alimenty mogę liczyć od ojca dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 2 letnia corke, nie mamy gdzie mieszkac, w rodzinnym domu są bardzo źle warunki, brak ogrzewania, ciepłej wody, grzyb. Do pracy nie mogę isc, nie mam nikogo kto pomógłby mi w tym czasie przy dziecki. Ojciec prowadzi własną dzialalnosc, przez ostatnie 2 lata, jednak przez ostatnie 2 lata nie miał przychodów. Jest właścicielem kilku działek, dom rodzinny przepisany na niego. Obecnie mieszka tam z rodzicami. Na koncie ok 400 tysiecy. W sprawę o alimenty może zataić swój stan majątkowy. Obecnie otrzymuje od niego alimenty 700 zł + świadczenie 500+. Czego mogę od niego oczekiwać ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sie 2020 14:20

Dzień dobry, wysokość alimentów jest uzależniona od usprawiedliwionych potrzeb dziecka i możliwości zarobkowych rodzica. W opisanej przez Panią sytuacji powinna Pani obliczyć jakie są koszty utrzymania dziecka, z uwzględnieniem np żłobka, by mogła Pani podjąć zatrudnienie. Kwota, którą Pani otrzymuje od ojca dziecka to średnia wysokość alimentów na 2 letnie dziecko. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak