2021.12.20 godz. 03:25 Przeginia, Małopolskie

Na jakiej podstawie mogę odwołać się w Starostwie od propozycji scalania gruntów?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jestem zmuszona odwołać się do Starostwa gdyż nie satysfakcjonuje mnie propozycja scalania gruntów. Zgłaszałam zastrzeżenia już wcześniej przed okazaniem projektu, ale niestety nie wzięto tego pod uwagę. Po zebraniu wystawiono mapki do wglądu i poinformowano, że teraz to już tylko odwołanie do Starosty. Chcę nadmienić że jestem właścicielem ziemi w dwóch kawałkach, gdzie jeden to działka budowlana. W zamian za dobrej klasy i dobrze usytuowaną ziemię otrzymuję teren podmokły, nienadający się pod uprawę ani inwestycję. Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Gru 2021 14:14

Na podstawie art. 25 Ustawy z dnia 26 marca 1982 r. o scalaniu i wymianie gruntów proszę złożyć pisemne zastrzeżenia do starosty odnośnie okazanego projektu scalenia gruntów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 25% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)