2020.08.04 godz. 08:59 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Na jakiej podstawie sądu może ponieść alimenty?

Wyjaśnienie sytuacji

Była partnerka mojego męża chce iść do sądu, żeby podnieść alimenty z 300 na 450zł. Mąż pracuje za granicą, mamy 2 swoich dzieci, ja nie pracuję, a mąż nie zarabia dużo. Mamy spore oplaty, kredyt, sprzęt na raty, drogi wynajem, mąż musi utrzymać też siebie za granicą, a to też niemało kosztuje. Chcemy się przeprowadzać za granicę, więc będzie nas drożej kosztować życie. Ona mieszka z rodzicami, pobiera 500+ i zasilek na dziecko (zs.aspergera). Co możemy zrobić żeby uniknąć podwyższenia alimentów? Mąż i tak pomaga ponadto, jesli trzeba coś kupic, ostatnio dał mu laptopa, kupuje przybory szkolne

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Sie 2020 10:21

Sąd podnosi alimenty jeśli kwota alimentów jest nieadekwatna do potrzeb dziecka. Sąd dwie możliwości - albo Pani mąż dogada się z byłą partnerką i zostanie to załatwione polubownie ale była partnerka pójdzie do Sądu. Jeżeli sprawa trafi do Sądu, to w odpowiedzi na pozew musi Pani mąż wskazać informację o zarobkach, sytuacji bytowej itd. Musi podnieść wszystkie te argumenty, które Pani wskazała powyżej i wskazać na to dowody.