2024.07.11 godz. 07:52 Kudowa-Zdrój, Dolnośląskie

Na kogo naliczane są opłaty do wspólnoty mieszkaniowej przy służebności mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

odzice przepisali mi mieszkanie (Wspólnota M.) z ograniczonym prawem rzeczowym (wpis do KW). W akcie notarialnym widnieje zapis o nieodpłatnej służebności mieszkania. Dotychczas na eksploatacje i fundusz remontowy płacili rodzice i tak dostawali na swoje dane wykaz opłat wystawianych przez Zarządcę. Po zmianie Zarządcy wszystkie składniki opłat związane ze zwykła eksploatacja (wynagr. zarządcy, śmieci, fundusz remontowy i zaliczka na utrzymanie części wspólnej) zostały przypisane mojej osobie mimo, że nie mieszkam z rodzicami i nie prowadze z nimi jednego gospod. domowego. Proszę o poradę czy to tak musi wyglądać i dlaczego te rachunki nie mogą być przypisane na rodziców?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lip 2024 10:26

Ponieważ zobowiązania czynszowe obciążają zawsze właściciela nieruchomości. Obecnie na skutek umowy darowizny to Pan(i) jest właścicielem