2024.09.03 godz. 11:40 Wrocław, Dolnośląskie

ZOSTAŁEM OSZUKANY PRZEZ INNĄ FIRME

Wyjaśnienie sytuacji

Na moje ogłoszenie , odpowiedział telefonicznie mężczyzna, który powiedział, że nazywa się Michał Rejek i jest właścicielem firmy Sound -System Krawiecka 1 50-148 Wrocław NIP6991745370 . Zaoferował mi na sprzedaż rusztowanie budowlane i agregat . Wystawił FV na towar, a Ze względu na transport na następny dzień,opłaciłem FV. Mężczyzna oświadczył, że przywiezie mi to wszystko jak tylko zaksięguje przelew. Wielokrotnie próbowałem się połączyć z mężczyzną telefonicznie z tego numeru co dzwonił 666606444, wysyłałem wiadomości przez sms i przez e-mail , które zostały bez odpowiedzi.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Wrz 2024 15:42

Dzień dobry, jeśli kontakt nagle i od razu się urwał, to rzeczywiście może to świadczyć o przestępstwie oszustwa z art. 286 § 1 k.k. Często takie oszustwa są wykonywane na tzw. 'słupa' i możliwe, że przelew wcale nie był na firmowy rachunek. Można zatem zawiadomić organy ścigania wraz z dokładnym opisem sytuacji, wnioskami dowodowymi, aby jak najszerzej przedstawić zdarzenie. W razie chęci pomocy w prowadzeniu sprawy lub samego tylko przygotowania zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa zapraszam do dalszego kontaktu, prowadzę tego typu sprawy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)