2022.02.05 godz. 12:52 Gniewkowo, Kujawsko-pomorskie

Na mojej własności znajdują się urządzenia melioracyjne

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie zakupiłam działkę obecnie budowlana po kilku miesiącach okazało się że na działce przez całą długość ponad 50 metrów biegną rury melioracyjne a we wjeździe na działkę jest studnia merjoracyjna która jest bardzo płytko bo 20 cm przykryta piachem studnia jest w zym stanie. Próbowałam dogadać się ze spółka wodna ale bez skutecznie powiedzieli pani działka pani problem. Działka jest moja ake urządzenia które tam się znajdują już moje nie są należą do spółki wodnej. Moje pytanie czego mogę domagać się od spółki jako właściciel działki która jest obciążona ich rurami.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 13:57

Musi Pani zwrócić się do sądu o ustanowienie służebności przesyłu.