2023.12.04 godz. 14:08 Nowy Dwór Mazowiecki, Mazowieckie

Spadek długów

Wyjaśnienie sytuacji

Na początku roku zmarł mój Wujek po którym odziedziczyłem długi, w czas zrzekłem sie tego. Notariusz poinformował mnie że może być taka sytuacja u mojego dziecka które zostało poczęte w zbliżonym okresie śmierci Wuja że te długi mogą spaść również na moja córkę? Pytanie brzmi czy to możliwe?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Gru 2023 14:37

Dzień dobry, może istnieć taka szansa. Dla bezpieczeństwa najlepiej dokonać czynności zrzeczenia się spadku w imieniu małoletniego przed notariuszem.

Zmodyfikowano dnia: 04 Gru 2023 14:37